Текст документа: Про заходи щодо активізації шефської допомоги військовим з'єднанням і частинам, які дислокуються на території області


ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27 січня 1999 року № 38


Про заходи щодо активізації шефської допомоги військовим з'єднанням і частинам, які дислокуються на території області


Згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконуючи розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09.09.96 N 962 "Про шефство над військовими частинами", в містах і районах області здійснено ряд організаційних і практичних заходів з даного питання.

Були своєчасно підготовлені і прийняті відповідні рішення міських голів, розпорядження голів райдержадміністрацій, накази директорів підприємств. За два роки, в цілому по області, підшефним військовим частинам надана допомога продовольством, будівельними і паливно-мастильними матеріалами, металовиробами, предметами культурного та побутового призначення в грошовому еквіваленті на суму 117,4 тис. грн.

Найбільш предметно і цілеспрямовано займаються підтриманням шефських зв'язків з військовими частинами Антрацитівська, Білокуракинська, Новопсковська, Новоайдарська і Слов'яносербська райдержадміністрації, Артемівська, Жовтнева і Кам'янобрідська районні ради м. Луганська, керівництво Сєверодонецького державного виробничого підприємства "Об'єднання "Азот", ЗАТ "Луганський трубний завод", ЗАТ "Луганський ливарно-механічний завод".

Разом із тим стан роботи по наданню шефської допомоги військовим частинам, що дислокуються на території області, ще не повністю відповідає вимогам директивних документів з цих питань. В шести райдержадміністраціях не укладені договори з підшефними військовими частинами, а в Лутугинській, Попаснянській держадміністраціях не прийняті рішення про організацію шефства. Більшість підприємств, які були закріплені за військовими частинами, недостатньо активно проводять шефську роботу, а ЗАТ фірма "Лутрі", ВАТ завод "Горизонт" за 2 роки не надали ніякої допомоги підшефним військовим частинам.

Для активізації шефства над військовими з'єднаннями і частинами, безумовного виконання Указу Президента України від 5 квітня 1996 року N 240/96, постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 1995 року N 929 по цьому питанню:

1. Звернути увагу голів Лутугинської, Попаснянської, Краснодонської районних держадміністрацій на незадовільну організацію шефської роботи в закріплених військових частинах.

2. Міським головам, головам районних рад м. Луганська, головам райдержадміністрацій, генеральним директорам виробничих об'єднань, головам правлінь акціонерних товариств, керівникам підприємств рекомендувати:

- підвести підсумки шефської роботи, намітити і здійснити дійові заходи по наданню матеріальної і фінансової допомоги підшефним військовим частинам у вирішенні соціально-побутових проблем;

- до 01.03.99 року укласти договори з підшефними військовими частинами про шефські зв'язки. 

3. Затвердити закріплення районів, виробничих об'єднань, акціонерних товариств і компаній області за військовими з'єднаннями і частинами сухопутних і прикордонних військ, які дислокуються на території області для надання їм шефської допомоги (додаток 1).

4. Затвердити типові угоди про шефські зв'язки і співробітництво між містами, районами і військовими частинами сухопутних і прикордонних військ (додатки 2, 3).

5. Міським головам, головам районних рад м. Луганська, головам райдержадміністрацій рекомендувати:

- до 20 лютого 1999 року утворити міські (районні) ради по координації шефської допомоги. Закріпити виробничі і сільськогосподарські підприємства, організації за підрозділами підшефних військових з'єднань і частин сухопутних військ, заставами прикордонних військ;

- щорічно до 1 червня і до 1 грудня письмово інформувати управління з питань оборонної і мобілізаційної роботи облдержадміністрації про стан шефської роботи.

Вважати п. 1 розпорядження голови обласної держадміністрації від 09.09.96 N 962 таким, що втратив чинність.

Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації Гапочку М. М. та на начальника управління з питань оборонної та мобілізаційної роботи облдержадміністрації Микитона Б. Є.

 

Голова облдержадміністрації 

О. С. Єфремов 


 

Додаток 1
до розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 27 січня 1999 р. N 38 


ПЕРЕЛІК
військових з'єднань і частин, міст, районів і промислових підприємств області, між якими установлюється шефство

Військова частина А-2766 

- Лутугинський район;
- Жовтневий район м. Луганська;
- Холдингова компанія "Луганськтепловоз";
- ЗАТ "Лутрі". 

Військова частина А-4326 

- Марківський район;
- ЗАТ "Луганський трубний завод". 

Військова частина А-0625 

- Новоайдарський район;
- ЗАТ "Луганський машинобудівний завод ім. О. Я. Пархоменка" 

Військова частина А-0632 

- Кам'янобрідський район м. Луганська;
- ЗАТ "Ливарно-механічний завод";
- ВАТ "Луганський хіміко-фармацевтичний завод". 

Військова частина А-0646 

ДХК "Луганськвуглезбагачення-сервіс". 

Військова частина А-0634 

ЗАТ "Автоклапан". 

Військова частина А-0628 

- Слов'яносербський район;
- ЗАТ "Луганський емалювальний завод ім. Артема". 

Військова частина А-0638 

- ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод". 

Військова частина А-0761 

- Попаснянський район;
- Державне промислове підприємство "Об'єднання "Азот". 

Луганський військовий ліцей 

- Краснодонський район;
- ВАТ "Горизонт". 

Військова частина А-0194 

Слов'яносербський район;
- ЗАТ "Луганський завод колінчастих валів". 

Військова частина А-0888 

- Краснодонський район;
- ВАТ НВФ "Луганські акумулятори". 

Військова частина 9938 (Прикордонні війська) 

- міста: Алчевськ, Краснодон, Свердловськ;
- райони: Антрацитівський, Біловодський, Білокуракинський, Краснодонський, Марківський, Міловський, Новопсковський, Станично-Луганський, Троїцький;
- ВАТ "Алчевський металургійний комбінат";
- Лисичанський НПЗ "Линос". 


 

Заступник голови -
 керівник секретаріату
облдержадміністрації 

 
 
М. В. Запорожцев 


 

Додаток 2
до розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 27 січня 1999 р. N 38 

Зразок


УГОДА
про шефські зв'язки і співробітництво міста ______________ Луганської області із військовою частиною _______ Прикордонних військ

"___" _______________199__ року 

місто ___________ 


Міський голова __________________________________________________,
                                                                                           (П. І. Б.)
діючи на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з однієї сторони, і командир військової частини ______________________________
                                                                                                                              (П. І. Б.) 

з другої сторони, виконуючи вимоги Указу Президента України від 5 квітня 1996 року N 240/96, постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 1995 року N 929 склали цю угоду про шефські зв'язки між містом ___________ і військовою частиною ___________ та зобов'язуються про наступне:

1. Місто ______________ для оперативного вирішення питань надання шефської допомоги воїнам військової частини створює координаційний комітет.

Голова комітету є офіційним представником міста у зв'язках з військовою частиною ________ для вирішення питань:

- ремонту казарменого фонду;

- пошуку інвесторів та часткової участі в будівництві житла в гарнізоні розташування;

- поставці меблів, столярних виробів, житлово-комунального майна;

- ремонту автомобільної та спеціальної техніки;

- ремонту резервуарів, технічного обладнання паливно-мастильної служби.

2. Місто також зобов'язується:

2.1. Для облаштування підшефної частини, покращення харчування військовослужбовців, культурно-просвітницького обслуговування, підтримання постійної бойової готовності:

- поставити будівельних, лакофарбових матеріалів на суму _____ грн.;

- направити продовольства різних найменувань на суму _______ грн.;

- поставити запасні частини до автомобілів, кабельно-провідникову продукцію на суму ____ грн.;

- придбати культурно-просвітницьке майно на суму ____ грн.;

- направити у військову частину з шефськими концертами культурно-мистецьку бригаду до Дня Збройних Сил, Дня частини, Дня Перемоги, Дня незалежності;

- регулярно висвітлювати в місцевих засобах масової інформації матеріали про військові навчання, хід бойової підготовки та життя військовослужбовців.

2.2. Місто може виконувати свої обов'язки натурою або шляхом перерахування відповідних коштів на рахунок військової частини

2.3. Місто має право прямої перевірки на місці використання військовою частиною шефської допомоги чи коштів.

3. Військова частина з метою зміцнення єдності народу із Збройними Силами зобов'язується:

3.1. Забезпечувати встановлення постійних шефських зв'язків з трудовими колективами міста, створювати умови для проведення спільних заходів із підрозділами військової частини.

3.2. Надавати допомогу місту технікою і особовим складом під час ліквідації наслідків повені і снігозаносів, перевезенні нафтопродуктів, сільгосппродукції, прокладенні газових і транспортних магістралей.

З урахуванням інтересів міста передавати на пільгових умовах військову техніку та військово-технічне майно, що підлягає реалізації в народне господарство, у зв'язку із скороченням Збройних Сил України та проведенням інших організаційно-штатних заходів, в порядку, встановленому законодавством.

3.3. Надавати допомогу у військово-патріотичному вихованні молоді міста, в підготовці її до служби в Збройних Силах України, проведенні зборів з допризовною молоддю.

3.4. Регулярно направляти в міську раду інформацію про життя та хід бойової підготовки військовослужбовців частини.

3.5. Брати активну участь та надавати військово-технічну допомогу в організації заходів, пов'язаних з ювілеями, святами та урочистими датами країни, області, міста.

3.6. Щорічно або, на вимогу міської ради, в будь-який час звітувати про використання шефської допомоги.

4. Сторони встановлюють термін дії угоди на 5 років, із щорічним оновленням протоколу-додатка по обсягах допомоги.

Після закінчення терміну дії угоди вона може бути продовжена або складена нова.

Юридичні адреси:

1) Офіційним представником військової частини _____________________ є
_________________________________________________________________

2) Офіційним представником міста _________________________________ є
_________________________________________________________________

Адреси сторін:

___________________________________
___________________________________
___________________________________ 

________________________________
________________________________
________________________________ 


Банківські реквізити військової частини:

За місто _______________________ 

За військову частину _____________ 

Міський голова 

_______________________________ 

_______________________________
                                     (П. І. Б.) 

Командир військової частини
_______________________________ 


 

"___" _______________ 199__ р. 

   "___" _______________ 199__ р. 


 

Додаток 3
до розпорядження Луганської обласної державної адміністрації
від 27 січня 1999 р. N 38 

Зразок


УГОДА
про шефські зв'язки і співробітництво ______________ району Луганської області із військовою частиною _______ Збройних Сил України

"___" _______________199__ року 

місто ___________ 


Голова __________________ райдержадміністрації _____________________ 
                                                                                                                                           (П. І. Б.)
голова ___________________ районної ради _________________________,
                                                                                                                                  (П. І. Б.)
діючи на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Положення про районну, районну у містах Києві та Севастополі державну адміністрацію з однієї сторони, і військова частина _____________________ в особі командира _______________________________________________________
                                                                                   (П. І. Б.) 
з другої сторони, виконуючи вимоги Указу  Президента України від 5 квітня 1996 року N 240/96, постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 1995 року N 929 склали цю угоду про шефські зв'язки між ___________ районом і військовою частиною ___________ та зобов'язуються про наступне:

1. _________________ район для оперативного вирішення питань надання шефської допомоги воїнам військової частини створює координаційний комітет.

Голова комітету є офіційним представником району у зв'язках з військовою частиною ____________ для вирішення питань:

- ремонту казарменого фонду;

- пошуку інвесторів та часткової участі в будівництві житла в гарнізоні розташування;

- поставці меблів, столярних виробів, житлово-комунального майна;

- ремонту автомобільної та спеціальної техніки;

- ремонту резервуарів, технічного обладнання паливно-мастильної служби.

2. Район також зобов'язується:

2.1. Вишукати кошти у сумі _______ грн. на придбання квартири для військовослужбовця частини.

2.2. Для облаштування підшефної частини, покращення харчування військовослужбовців, культурно-просвітницького обслуговування, підтримання постійної бойової готовності:

- придбати (поставити) будівельних, лакофарбових матеріалів на суму ____ грн.;

- направити продовольства різних найменувань на суму _______ грн.;

- поставити запасні частини до автомобілів, кабельно-провідникову продукцію на суму _____ грн.;

- придбати культурно-просвітницьке майно на суму _____ грн.;

- направити у військову частину з шефськими концертами культурно-мистецьку бригаду до Дня Збройних Сил, Дня частини, Дня Перемоги, Дня незалежності;

- регулярно висвітлювати в місцевих засобах масової інформації матеріали про військові навчання, хід бойової підготовки та життя військовослужбовців.

2.3. Район може виконувати свої обов'язки натурою або шляхом перерахування відповідних коштів на рахунок військової частини _______.

2.4. Район має право прямої перевірки на місці використання військовою частиною шефської допомоги чи коштів.

3. Військова частина з метою зміцнення єдності народу із Збройними Силами зобов'язується:

3.1. Забезпечувати встановлення постійних шефських зв'язків з трудовими колективами району, створювати умови для проведення спільних заходів із підрозділами військової частини.

3.2. Надавати допомогу району технікою і особовим складом під час масового збору врожаю, перевезенні сільгосппродукції, прокладенні газових і транспортних магістралей.

З урахуванням інтересів району передавати на пільгових умовах військову техніку та військово-технічне майно, що підлягає реалізації в народне господарство, у зв'язку із скороченням Збройних Сил України та проведенням інших організаційно-штатних заходів, в порядку, встановленому законодавством.

3.3. Надавати допомогу у військово-патріотичному вихованні молоді району, в підготовці її до служби в Збройних Силах України, проведенні зборів з допризовною молоддю.

3.4. Регулярно направляти в райдержадміністрацію інформацію про життя та хід бойової підготовки військовослужбовців частини.

3.5. Брати активну участь та надавати військово-технічну допомогу в організації заходів, пов'язаних з ювілеями, святами та урочистими датами країни, області, району, міста.

3.6. Щорічно або, на вимогу району, в будь-який час звітувати про використання шефської допомоги.

4. Сторони встановлюють термін дії угоди на 5 років, із щорічним оновленням протоколу-додатка по обсягах допомоги.

Після закінчення терміну дії угоди вона може бути продовжена або складена нова.

Юридичні адреси:

1) Офіційним представником військової частини _____________________ є
_________________________________________________________________

2) Офіційним представником _______________________________ району є
_________________________________________________________________.

Адреси сторін:

_________________________________
_________________________________
_________________________________ 

_________________________________
_________________________________
_________________________________ 


Банківські реквізити військової частини:

За ______________________ район 

За військову частину ______________ 

Голова райдержадміністрації 

________________________________

_______________________________
                                      (П. І. Б.) 

Командир військової частини
________________________________ 

Голова районної ради
________________________________
                                        (П. І. Б.) 

  


 

"___" _______________ 199__ р. 

"___" _______________ 199__ р. 


 
____________

  

Електронну копію тексту надано Луганською обласною державною адміністрацією.