27 червня 2006,15:24
Десяту річницю прийняття Конституції незалежної України святкували сьогодні учасники обласної наради в Луганську.

„Святкуючи цей день ми торкаємось до найважливішої після здобуття незалежності події у житті українського народу – прийняття основного закону нашої держави”, – відзначив у своєму виступі заступник голови – керівник апарату Луганської облдержадміністрації Сергій Тихоновський. Він нагадав, що перша українська Конституція була прийнята ще за часів Пилипа Орлика у 1710 році, але не набула чинності. Становлення сучасної незалежної української держави вимагала нового демократичного закону. „Проголошення нової Конституції України 28 червня 1996 року означало початок якісно нового етапу в розвитку держави, – зазначив Сергій Тихоновський. – Чинна Конституція України відповідає існуючим світовим стандартам. Вона наголосила верховенство закону, закріпила право на приватну власність, затвердила державну символіку та державний статус української мови”.
За його словами, лише завдяки спільним зусиллям центральної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, усіх громадян України Конституція може працювати на повну силу, забезпечуючи реалізацію свого демократичного потенціалу у повну силу.
Також Сергій Тихоновський відмітив, що конституція за плином часу потребує на удосконалення. „Конституційна реформа є вимогою часу, бо вона допоможе привести деякі положення у відповідність до сучасних суспільних запитів, зняти протиріччя, що стримують сьогодні соціально-економічний розвиток України, гальмують процеси демократизації суспільстві”. При цьому він підкреслив, що чинна Конституція України, за оцінками міжнародних експертів, визнана самою демократичною серед країн Європи.
На урочистій нараді з нагоди Дня Конституції за вагомі досягнення у реформуванні національної економіки, розвиток вітчизняної промисловості та ринкової інфраструктури Указом Президента України орденом князя Ярослава Мудрого 5 ступеня нагороджено голову правління - директора заводу АТ «Свердловський машинобудівний завод» Василя Макаренка.
За багаторічну плідну працю, високу професійну майстерність, а також з нагоди 10-ї річниці Конституції України Почесною відзнакою «За розвиток регіону» нагороджено бригадира прохідників структурного підрозділу «Шахта «Самсонівська-Західна» АТ «Краснодонвугілля» Анатолія Галушка, начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Івана Мельниченка, директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Луганський авіаремонтний завод» Олексія Мостового.
Почесної відзнаки «Кращий луганський товаровиробник» удостоєні голова правління АТ «Луганський трубний завод» Юрій Ареф’єв, генеральний директор АТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз» Віктор Бикадоров, президент АТ «Стахановський машинобудівний завод» Сергій Гладких, голова правління АТ «Первомайський електромеханічний завод імені Карла Маркса» Петро Захарченко, голова правління АТ «Луганський ливарно-механічний завод» Микола Кравцов.
Також найкращі працівники різних галузей господарства області нагороджені Почесними грамотами облдержадміністрації, цінними подарунками.