12 липня 2007,16:30
Шляхи вирішення проблеми безбар’єрного доступу інвалідів до об’єктів соціального призначення обговорювались в Луганську.

Сьогодні в Луганську відбулася прес-конференція з питань реалізації Всеукраїнського соціального проекту „Створення громадського комітету доступності до об’єктів соціального призначення для людей з інвалідністю в Луганському регіоні”. На Луганщині цей проект розпочався в червні поточного року. Його мета - об’єднання зусиль ОГС інвалідів та державних структур Луганського регіону щодо практичного вирішення проблем безбар’єрного доступу інвалідів до об’єктів соціального призначення та транспорту, особливо в районах Луганщини віддалених від обласного центру, шляхом створення діючого комітету доступності.
Проект реалізується Луганською обласною молодіжною громадської організацією „Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід” підтримано ТЦК в рамках проекту “Розвиток громадянського суспільства в Україні”, що забезпечується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Проект підтримує Луганська облдержадміністрація, виконавчий комітет Луганської міської ради, Луганське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, Міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів, обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень, Благодійний фонд „Підліток”.
На Луганщині мешкає близько 130 тисяч людей з інвалідністю. Для більшості з них, особливо якщо це діти чи молодь, соціальна адаптація є головним фактором повноцінного життя. Це - участь у соціальному житті, працевлаштування та освіта, спілкування, участь у культурному житті свого оточення тощо. Але для людини на візку важко вести соціальне життя через безліч сходів, відсутність ліфтів, бордюрів на тротуарах, вузьких дверях. Життя людини з обмеженими фізичними можливостями звужується до мешкання у одній квартирі, з якої вона не може самостійно вийти, враховуючі всі перераховані аспекти. Проблема безбар’єрності ускладнюється і відсутністю транспорту, яким могли би користуватися інваліди.
Під час зустрічі були обговорені означені проблеми, які потребують максимального висвітлення та привернення уваги громади, визначені шляхи їх вирішення.