27 листопада 2013, 08:35

У містах та районах області: Питання надання кардіодопомоги місцевому населенню обговорили у Марківському районі.

25 листопада 2013 року на апаратній нараді у голови Марківської райдержадміністрації Андрія Лигути мова йшла про вплив медичної реформи на якість надання кардіодопомоги населенню.

Інформував з даного питання головний лікар Марківського районного територіального медичного об’єднання Геннадій Сальніков. За його словами, Луганська область за останні три роки досягла вагомих результатів в лікуванні судинно-серцевих хвороб: на 8% зменшилась смертність від ішемічної хвороби серця, застосовуються високі технології в лікуванні гострого інфаркту міокарда, збільшилась кількість планових коронарних втручань.

Далі головний лікар доповів, що Марківський район укомплектований необхідною апаратурою для діагностування та надання кардіодопомоги. В поліклінічному відділенні є кабінет функціональної діагностики, де застосовуються в практиці нові методи лікування, а саме: комплекс «Кардіо Плюс» з комп’ютерною обробкою електрокардіограм, реовазографії і спірометрії; електрокардіограф «Юкард» з GPRS-модемом для дистанційного передавання електрокардіограм та проведення дистанційних консультацій по системі «Юнет» з Луганським обласним кардіодиспансером; кабінет функціональної діагностики оснащений системою «Телекард» для передачі в відділення реноваскулярної хірургії Луганської обласної клінічної лікарні. У терапевтичному відділенні лікарні організована палата невідкладної терапії, яка оснащена реанімаційно-анестезіологічним комплексом, що включає в себе електрокардіограф та монітор «SE-1», дихальний мішок «MR 100» для дорослих, дефібрилятор «Heart Start MRx», апарат ІВЛ «carina System» для проведення моніторингу показників організму, ЕКГ, пульсу та артеріального тиску.

«Отже реформування медичної галузі району покращило якість надання медичної допомоги в кардіології. Для хворих на судинно-серцеві захворювання у нас створені всі умови для діагностування та надання необхідної допомоги», – підвів підсумок Генадій Сальніков.

Голова райдержадміністрації Андрій Лигута лише в певній мірі погодився з фахівцем. Як він відзначив, умови є, але ще досить багато людей в районі помирає від серцевої хвороби: «Оскільки на сьогодні серцево-судинні захворювання в Україні є однією з основних причин смертності і Президент України вимагає покращення якості надання кардіодопомоги населенню, владі району разом з медичною галуззю є над чим працювати разом».

По-перше, слід виправити ситуацію з низькою поінформованістю населення з цього питання. По-друге, своєчасне діагностування та виявлення хвороби ще досить на низькому рівні, отож необхідно активніше проводити дієві, а не формальні, профогляди працюючого населення, охоплення повинно бути 100%, а також такі огляди для незайнятого населення необхідно організовувати через центри зайнятості.

«На мою думку це дасть свій результат, – вважає керівник району. – Показник якості надання кардіодопомоги населенню району полягає в зменшенні смертності серед хворих. Він є найвищою оцінкою нашої з вами роботи, це вагомий результат проведеної реформи медичної галузі».