05 лютого 2014, 13:15

На Попаснянщині обговорили питання діагностики візуальних форм раку на ранніх стадіях.

Фото РДА

4 лютого 2014 року відбулася нарада з питань діагностики візуальних форм раку на ранніх стадіях, яку провів заступник голови Попаснянської райдержадміністрації Олександр Симоненко. Нарада пройшла за участю головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги Віри Гурової.

Учасники заходу дійшли висновку, що для будь-якого захворювання рання діагностика має ключове значення в подальшому лікуванні, особливо в онкології. Відомий факт, що злоякісні пухлини, виявлені на ранній стадії, а тим більше при сучасних можливостях медицини, виліковні. Тобто ефективність лікування в онкології безпосередньо залежить від ранньої діагностики. Сучасна медицина здатна вилікувати злоякісні пухлини майже всіх локалізацій, якщо вони діагностовані на ранніх стадіях.

Труднощі такої діагностики, що були в минулому основною причиною занедбаності захворювання, тепер подолані сучасними методами дослідження онкологічних хворих. Регулярні профілактичні огляди дозволяють вчасно виявляти візуальні локалізації рака шкіри, порожнини рота, гортані, молочної залози, шийки матки. Однак, незважаючи на це, відсоток занедбаних випадків продовжує залишатися дуже високим: майже кожен п'ятий захворілий діагностується в занедбаній стадії.

Заступник голови райдержадміністрації відзначив, що боротьба з онкологічними захворюваннями є однією з найбільш актуальних проблем як у Попаснянському районі, так і в Україні в цілому. Злоякісні новоутворення щороку виявляють більш як у 180 тисяч жителів країни. Щороку помирає від раку майже 90 тисяч осіб, з них 35% – працездатного віку. Через запізнілу діагностику онкологічних захворювань залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу (38-40%).

Підводячи підсумки наради, Олександр Симоненко зазначив: «Соціальні ініціативи Президента України у сфері охорони здоров'я полягають в особливій увазі до реформування медичної галузі. Пріоритетом є модернізація системи первинної медичної допомоги, що дозволить наблизити медичну допомогу до громадянина, забезпечити профілактику та раннє виявлення онкологічної патології».