Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Новини 04 грудня 2015, 10:17Пушко-Цибуляк: «Головне – щоб, проводячи реформи, ми не загубили людей у маленьких селах»
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: вівторок, 13 квітня 2021

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр04 грудня 2015, 10:17

Пушко-Цибуляк: «Головне – щоб, проводячи реформи, ми не загубили людей у маленьких селах»

04 грудня 2015, 10:17

Пушко-Цибуляк: «Головне – щоб, проводячи реформи, ми не загубили людей у маленьких селах»

«Практика формування об’єднаних громад: очікування та досягнення» стала темою «круглого столу», який пройшов 4 грудня у м. Сєвєродонецьку.

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, керівник апарату облдержадміністрації Ріта Холоденко, директор Офісу реформ у Луганській області Сергій Тихоновський та експерти Офісу реформ, Новопсковський та Новоайдарський селищні голови, заступник Щастинського міського голови, представники Білокуракинської райдержадміністрації та Головного управління ДФС у Луганській області, громадськість.

З травня цього року в області ведеться робота зі створення об’єднаних територіальних громад.

На сьогодні їх створено чотири: Білокуракинська, Новопсковська, Новоайдарська та Щастинська.

Найбільше учасників заходу хвилювало питання ризиків при формуванні об’єднаних громад.

Єлизавета Пушко-Цибуляк зазначила: «Позитивний задум – передати повноваження на місця – повинен бути підкріплений фінансовими ресурсами». На її думку, повноваження повинні бути фінансово збалансованими, бо «якщо не прорахувати ризики, то маленькі села не виживуть».

«Якщо залишити поза увагою маленькі села – вони будуть приречені на занепад. Не можна допустити, щоб на території Луганщини якась громада  залишилася напризволяще. Головне – щоб, проводячи реформи, ми не загубили людей у маленьких селах», – додала вона.

Цю думку підтримала і Ріта Холоденко: «Для мене дуже важливо, як будуть розвиватися великі громади, щоб не втратити малі».

Обізнаний у всіх перипетіях створення об’єднаних територіальних громад області, директор Офісу реформ у Луганській області Сергій Тихоновський розповів про особливий нелегкий тернистий шлях кожної громади.

Він відзначив, що першими в області почали процес об’єднання Новопсковська та Щастинська ОТГ.

У двох об'єднаних територіальних громадах Луганської області – Білокуракинській та Новопсковській – 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори голів та депутатів селищних рад та вже почалися перші сесії, які на сьогодні не закриті.

«На прикладі цих об’єднаних територіальних громад будуть відпрацьовані практики функціонування інших об'єднаних громад області», – зазначив Сергій Тихоновський.

Новопсковський селищний голова Вадим Гаєв озвучив основну проблему децентралізації, яка полягає в тому, що Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», на його переконання, «має декларативний характер, бо в ньому не прописані всі процедури». Він висловив спільну думку учасників «круглого столу» про те, що зараз усі чекають опублікування низки законопроектів, ухвалених 26 листопада Верховною Радою України, які спрямовані на реформування системи надання адміністративних послуг та щодо фінансової їх забезпеченості.

Заступник Щастинського міського голови Володимир Тюрін, розповівши про процес створення Щастинської ОТГ, висловив упевненість у тому, що «ніякий населений пункт не залишиться не при ділі».

Сергій Тихоновський також повідомив, що найкоротший шлях до об’єднання пройшла Білокуракинська об’єднана територіальна громада. У цьому процесі активну позицію зайняла райдержадміністрація. З метою запобігання необґрунтованим негативним очікуванням населення щодо можливих наслідків децентралізації представники органів влади акцентували увагу на перевагах, які отримає громада внаслідок проведення реформи. Для цього проводилися наради, сходи громадян, під час яких роз’яснювалися найгостріші питання: куди будуть надходити податки, у якому співвідношенні.

Непросто проходив процес створення Новоайдарської ОТГ, до якої увійшли селищна рада та 8 сільських рад. Ця громада за допомогою виборів легалізуватися не змогла.

Про ті кроки, що вже зроблені на шляху до створення Сєвєродонецької ОТГ, розповіла радник Сєвєродонецького міського голови Віра Попсуй. Вона зауважила, що їх об’єднана територіальна громада буде з агропромисловим комплексом, вона придбає додаткові земельні ресурси, і як наслідок – її територія збільшиться у 15 разів.

Директор Офісу реформ у Луганській області Сергій Тихоновський звернув увагу присутніх на те, що 5 серпня 2015 року був затверджений Перспективний план формування територій громад Луганської області. Проте, всі чотири ОТГ не відповідають Перспективному плану, затвердженому Кабміном.

Сергій Тихоновський зазначив також, що Бюджетним кодексом України передбачено, що державну підтримку отримають тільки ті громади, які об’єдналися відповідно до чинного законодавства та Перспективного плану, тому до перспективних планів Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад будуть внесені зміни.

Директор Офісу реформ акцентував увагу на тому, що на сьогодні основна проблема – чи буде державна фінансова підтримка ОТГ, бо від того, чи будуть прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом залежить і стан ОТГ.

Усі учасники «круглого столу» дійшли висновку, що необхідно вжити невідкладних та дієвих заходів щодо посилення поінформованості населення з обговорюваного питання. У медіа-просторі повинен бути належний супровід реформування децентралізації влади. Органам влади потрібно у повній мірі сприяти діяльності та співпрацювати із створеними ОТГ.

Наприкінці заходу Сергій Тихоновський відзначив, що попри драматичні події в Україні децентралізація все-таки відбувається. Зараз в Україні 800 місцевих рад об’єдналися у 159 територіальних громад, які вже пройшли перші вибори.

«Для кожної громади, яка об'єднується, це значний крок уперед. І цей крок – в інтересах її мешканців», – сказав директор Офісу реформ у Луганській області.
RSS

29 липня 2016, 19:13
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко завітала до Луганщини
29 липня Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, представник України у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко відвідала Луганщину

докладніше »29 липня 2016, 18:14
Відбувся семінар-практикум щодо електронних закупівель за бюджетні кошти
З 26 по 28 липня 2016 року Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації разом із електронним майданчиком Public Bid проведено семінар-практикум щодо проведення торгів за системою PROZORRO через електронний майданчик Public Bid

докладніше »29 липня 2016, 17:21
Міста і райони області отримають додаткові кошти на медичне обслуговування громадян
27 липня головою обласної державної адміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом видано розпорядження № 443, відповідно до якого кошти медичної субвенції у сумі 87,1 млн грн, що були виділені Луганській області розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 № 520, розподілено між бюджетами міст і районів області

докладніше »29 липня 2016, 16:40
Луганська та Львівська області підписали угоду про співробітництво
29 липня голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський підписали угоду про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво

докладніше »29 липня 2016, 13:41
За кошти обласного бюджету ремонтуються навчальні заклади та бібліотеки Новопсковського району
З 25 липня в ряді населених пунктів Новопсковського району розпочалися ремонтні роботи у навчальних закладах та бібліотеках

докладніше »29 липня 2016, 12:07
Юрій Клименко: Боротьба з корупцією в області набирає обертів
28 липня співробітники Управління захисту економіки Національної поліції України в Луганській області та прокуратури міста Лисичанська спіймали «на гарячому» співробітницю однієї з ветеринарних клінік, яка вимагала хабар з місцевого підприємця

докладніше »29 липня 2016, 10:45
Президент підписав Указ, який впорядковує території та об’єкти природно-заповідного фонду
Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення»

докладніше »29 липня 2016, 09:59
У Сватівському районі ремонтуються навчальні заклади
27 липня у Сватівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочато капітальний ремонт опалювальної системи, яка вже довгий час підлягала відновленню

докладніше »29 липня 2016, 09:10
Бойовики активізувалися у Новоайдарському районі
28 липня ввечері ворог двічі відкривав  вогонь з гранатометів різних типів по позиціях українських військовослужбовців біля села Лопаскине Новоайдарського району

докладніше »28 липня 2016, 17:32
Делегація з Луганської області вивчає досвід децентралізації на Тернопільщині
27 та 28 липня на Тернопільщині делегація з Луганської області на чолі із заступником голови Луганської облдержадміністрації Романом Косинським ознайомилася з успішним досвідом децентралізації.

докладніше »28 липня 2016, 16:40
Юрій Гарбуз: Обов’язок обласної влади – забезпечити гідні умови праці для місцевих медиків
Кабінет Міністрів України видав розпорядження № 520, відповідно до якого відбудеться перерозподіл обсягу нерозподілених видатків медичної субвенції для територій Луганської та Донецької областей.

докладніше »28 липня 2016, 16:09
Реконструкція Щастинської міської лікарні: відремонтовано терапевтичне відділення
25 липня оновлене терапевтичне відділення Щастинської міської лікарні прийняло перших пацієнтів. На його реконструкцію з обласного бюджету було виділено 850,0 тис. грн.

докладніше »28 липня 2016, 15:41
В облдержадміністрації відбувся конкурс пасажироперевізників
27 липня заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко провів засідання конкурсного комітету з регулярного перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути).

докладніше »28 липня 2016, 14:04
Уряд виділив додатково 100 млн грн на підтримку населення в утепленні до зими
Кабінет Міністрів України виділив додатково 100 млн грн на підтримку населення в утепленні до зими, збільшивши державну безповоротну допомогу до 35 %. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду у середу 27 липня 2016 року

докладніше »28 липня 2016, 12:23
Модернізація медицини Луганщини: Марківський район
У рамках реалізації завдань щодо модернізації медичних закладів області ІІ рівня для Марківського РТМО придбано спеціалізований автомобіль невідкладної медичної допомоги, комплекс добового моніторування ЕКГ, операційний стіл з гідравлічним приводом, кольпоскоп та стерилізатор.

докладніше »28 липня 2016, 11:31
МОЗ інформує щодо забезпечення вакцинами та сироватками в Україні
Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що станом на 26.07.2016 р. в Україні в наявності є наступні вакцини, закуплені міжнародними організаціями ООН/ЮНІСЕФ та ПРООН, та за кошти місцевих бюджетів регіонів, а саме:

докладніше »28 липня 2016, 10:42
Марафон дружби триває: делегація Луганщини відвідала Вінницьку область
Перебуваючи на теренах Вінниччини делегація Луганщини відвідала село Черепашинці Калинівського району та ознайомилася з роботою сільського Будинку культури, амбулаторії сімейної медицини та оглянула водогін. Після чого луганчани мали можливість поспілкуватися з активом Вінницької області

докладніше »28 липня 2016, 09:54
Юрій Клименко: Ворог вкотре показав своє справжнє обличчя
27 липня бойовики неодноразово відкривали вогонь у напрямку населених пунктів у Попаснянському та Новоайдарському районах Луганської області

докладніше »27 липня 2016, 16:20
Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз відвідав обласний фізкультурно-оздоровчий центр «Олімп»
27 липня в рамках робочої поїздки Юрій Гарбуз завітав до обласного фізкультурно-оздоровчого центру «Олімп», де ознайомився з ходом будівництва спортивних об’єктів

докладніше »27 липня 2016, 16:00
Поблизу кордону з РФ виявлено нелегальний трубопровід
Спільна група у складі прикордонників, працівників СБУ та Національної поліції 27.07.2016 на східній околиці смт Мілове виявила нелегальний підземний трубопровід який був прокладений у напрямку Черткове (РФ). Трубопровід діаметром 100 мм було знайдено за допомогою георадару.

докладніше »27 липня 2016, 14:53
Інформація про стан призначення та виплати соціальних допомог у І півріччі 2016 року
Станом на 1 липня 2016 року на території області, контрольованій українською владою, державна допомога сім’ям з дітьми виплачена 30941 отримувачу на загальну суму 230119,35 тис. грн

докладніше »27 липня 2016, 13:46
Андрій Рева: Міністерство повинно створити спеціальну програму допомоги органам соціального захисту Донецької та Луганської областей
Обставини, що склалися внаслідок проведення антитерористичної операції,  викликали як  велику кількість внутрішньо переміщених осіб, так  і евакуацію державних установ, котрі потрібно облаштувати, переформатувати, налаштувати на зовсім інші умови роботи. І все це потребує спеціальної уваги з боку центральних органів виконавчої влади

докладніше »27 липня 2016, 11:30
Обстріли Луганщини з боку російсько-терористичних військ не припиняються
26 липня з вечора до півночі бойовики з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї били у напрямку смт Станиця Луганська. Українські військовослужбовці були вимушені відкрити вогонь у відповідь

докладніше »27 липня 2016, 10:44
Наші легкоатлети – на п’єдесталі командного чемпіонату України
На два дні до міста Кіровоград з’їхалися кращі легкоатлети країни щоб поборотися за медалі командного чемпіонату України серед дорослих та молоді

докладніше »27 липня 2016, 10:17
Президент встановив День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України»

докладніше »27 липня 2016, 09:49
Президент підписав Закон щодо Сил спеціальних операції ЗСУ
Президент Петро Порошенко під час зустрічі з воїнами-спецпризначенцями підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України №4795, ухвалений Верховною Радою України

докладніше »27 липня 2016, 09:20
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 № 520-р «Про перерозподіл обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2016 році»
Відповідно до частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України та статті 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» здійснити у 2016 році перерозподіл обсягу нерозподілених видатків медичної субвенції для територій Донецької та Луганської областей за бюджетною програмою 2311410 «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» згідно з додатком.

докладніше »26 липня 2016, 19:30
Юрій Гарбуз та керівник Сєвєродонецького офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Іван Салеєв обговорили шляхи подальшої співпраці
26 липня відбулась зустріч голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза з керівником Сєвєродонецького офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Іваном Салеєвим

докладніше »26 липня 2016, 17:24
Програма обміну ПРООН оголосила про набір радників та експертів для роботи в Донецькій та Луганській областях
Проект ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах», що реалізується за підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції, оголосив початок набору консультантів та експертів для роботи в органах місцевого самоврядування Донецької та Луганської області

докладніше »26 липня 2016, 16:55
Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Гуца В.В.
Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Гуца В.В.

докладніше »
|| Наступна сторінка
Сторінки:
1234567891011121314151617181920

Архів по роках:

20152016
||

Фоторепортаж
4056 Зображень

Культура
5 Зображень

Освіта та наука
14 Зображень

Охорона здоров`я
13 Зображень

Пам`ятники та будівлі
1 Зображень

Природа
3 Зображень

Промисловість
8 Зображень

Релігія
10 Зображень

Сільське господарство
5 Зображень

Соціальний захист населення
4 Зображень

Спорт
4 Зображень

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ
5 Зображень

Підприємства
2 Зображень

Покладення квітів
5 Зображень

Молодь і сім'я
0 Зображень

У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера