05 травня 2016, 14:34

На Луганщині завершився обласний місячник з упорядкування об’єктів культурної спадщини до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

На Луганщині наприкінці квітня завершився обласний місячник з упорядкування об’єктів культурної спадщини – пам’яток історії та монументального мистецтва, який проводиться кожного року до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У містах і районах були створені відповідні комісії та розроблені плани заходів з проведення відновлювальних робіт.

Так з урахуванням технічного стану пам’яток зроблено поточні ремонти: очищено, поштукатурено скульптури і постаменти, вимито меморіальні плити на братських могилах радянських воїнів, проведено цементні, малярні роботи, упорядковано прилеглу територію, висаджені квіти на клумбах.

У Біловодському районі в селах Первомайськ та Третяківка на пам’ятниках воїнам-односельцям, які загинули у роки Другої світової війни, замінено на мармурові залізобетонні плити з іменами; у с. Новоолександрівка на братській могилі радянських воїнів викладено доріжку з тротуарної плитки, встановлено 2 вазони. 

         У Кремінському районі в с. Варварівка на братській могилі радянських воїнів та пам’ятному знаку на честь воїнів-односельців проведено частковий ремонт сходинок; у с. Новокраснянка на пам’ятному знаку на честь воїнів-односельців проведено реставрацію прізвищ на меморіальній дошці.

         У Троїцькому районі в с. Новочервоне здійснено заміну постаменту на пам’ятному знаку на честь воїнів-односельців; у с. Сиротине замінено меморіальну плиту на пам’ятнику воїнам-односельцям та викладено плиткою навколо пам’ятки.  

         Також на братську могилу радянських воїнів та пам’ятник воїнам-односельцям у с. Куземівка, шо на Сватівщині, замовлено нові меморіальні дошки. А біля пам’ятника воїнам-односельцям у с. Калмиківка Старобільського району висаджені декоративні дерева та кущі, встановлено світильники на сонячних батареях, на клумбі висаджені квіти, підведений водопровід до клумб для поливу квітів.

Загалом під час акції було упорядковано 464 пам’ятника історії та 24 – монументального мистецтва, з них 424 об’єкти присвячені подіям Другої світової війни.

         Слід зауважити, що переважну більшість пам’ятників області встановлено у 50-70 роки ХХ століття, та на цей час вони потребують проведення ремонтних робіт.

         Так у ході проведення місячника виявлено, що в аварійному стані знаходяться та потребують капітального ремонту  пам’ятник  на братській могилі радянських воїнів у м. Новодружеськ, пам’ятник на братській могилі радянських воїнів на пл. Парковій в м. Кремінна та пам’ятник воїнам-односельцям у с. Півнівка Міловського району.

            Разом з тим, проводиться підготовка до ремонтних робіт пам’ятника воїнам-землякам у парку Слави  в м. Кремінна, а на братській могилі радянських воїнів у с. Нововодяне Кремінського району тривають ремонтні роботи.   

         Особливе занепокоєння викликає стан пам’ятки національного значення – меморіального комплексу «Україна – визволителям» у
смт Мілове. Тому для проведення проектних та вишукувальних робіт щодо капітального ремонту на комплексі існує потреба в додаткових коштах. 

         На цей час у рамках місячника біля монументу висаджено 120 дерев, вивезено сміття.

До робіт з благоустрою й упорядкування пам’ятників у Станично-Луганському та Сватівському районах активно залучалися військові.