08 травня 2016, 18:13

Під час концерту симфонічної музики горів символічний вогонь миру

Під час концерту Луганського академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії 8 травня відбулося символічне запалення вогню миру на згадку про «Першу хвилину миру», коли за Актом про беззастережну капітуляцію Німеччини було проголошено припинення вогню.

Цей символічний вогонь горів на вшанування пам’яті загиблих воїнів-українців у складі армій-учасників антигітлерівської коаліції, на вшанування всіх жертв війни.

Голова облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз зазначив: «Ми сьогодні запалюємо свічки пам’яті про тих, кого забрала війна, за тих героїв, які боролися за нашу свободу. Будь-який воєнний конфлікт несе людям страх, приниження і смерть. Тому сьогодні ми запалюємо також символічний вогонь миру».

Юрій Гарбуз закликав пам’ятати всіх жертв війни, усіх до одного і додав: «Сьогодні ми віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни. Глибока вдячність – бійцям антитерористичної операції! Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь! Завдяки вам Україна знову стане вільною і мирною!».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих і у часи Другої світової, і у нинішній війні за незалежність України.

Сьогодні музика звучала на честь українців – учасників Другої світової війни, тих, хто пережив її в тилу чи на окупованій території, всіх тих мільйонів людей, кому ця трагедія коштувала життя.