09 травня 2016, 15:29

На свято Перемоги вшанували незламність духу українського народу в боротьбі за свободу

На свято 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на площі Перемоги зібралися ветерани Другої світової війни, учасники антитерористичної операції, керівництво області, жителі й гості міста Сєвєродонецька, щоб разом вшанувати незламність духу українського народу в боротьбі за свободу.

Через «живий коридор» учнівської молоді відбулася хода ветеранів на чолі з головою облдержадміністрації – керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом.

Віддаючи глибоку шану ветеранам Другої світової війни, жителі Луганщини і гості нашого краю зустрічали ветеранів оплесками, діти вручили їм квіти.

Голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз у своєму виступі перед учасниками урочистостей озвучив головний меседж Президента України Петра Порошенка про необхідність встановлення миру і запевнив, що ним як очільником області буде зроблене все необхідне для виконання цього завдання, і небо над Луганщиною буде мирним.

«Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Ми не забудемо триста п’ятдесят тисяч похоронок, що прийшли на Луганщину: обірвалося життя більше двохсот п’ятдесяти тисяч військовослужбовців та більше ста тисяч мирних мешканців і військовополонених. Будемо пам’ятати про полеглих, будемо уважними до живих», – зазначив Юрій Гарбуз.

Пам’ять тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

До учасників заходу звернувся також голова обласної організації ветеранів України у Луганській області Микола Талдонов.

Від імені наших сучасників, які сьогодні захищають незалежність і територіальну цілісність української держави, з вітальними словами звернувся ветеран добровольчого батальйону «Донбас», учасник антитерористичної операції Сергій Іщенко.

Після урочистої церемонії покладання квітів до пам’ятного знака ветеранів війни та учасників бойових чекав святковий обід.

Крім того, у рамках урочистостей на проспекті Гвардійському біля торговельного комплексу «Мир» для дітей проходив конкурс дитячого малюнка на асфальті, на площі Перемоги для жителів та гостей міста грав духовий оркестр Сєвєродонецького музичного училища ім. С.С.Прокоф’єва, проходила святкова концертна програма «Музика миру і пам’яті».