10 травня 2016, 17:00

В облдержадміністрації відбулась нарада щодо погашення заборгованості перед «ЛЕО»

Сьогодні в облдержадміністрації за участі виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Клименка відбулась нарада з представниками товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання», керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та комунальних підприємств області стосовно погашення заборгованості перед «ЛЕО» з боку споживачів електроенергії.

Згідно з інформацією, яка озвучена під час наради, станом на 01.04.2016, борг згаданих підприємств перед «ЛЕО» складає 225 мільйонів 980 тисяч гривень в галузі надання послуг водопостачання та водовідведення та 52 мільйони 879 тисяч гривень за теплопостачання.

Серед першочергових заходів для врегулювання ситуації члени наради вирішили звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з вимогою затвердити економічно обґрунтовані тарифи для споживачів електроенергії в області, що дозволить постачальнику, у свою чергу, значно скорити видатки. Крім того, безпосереднім споживачам надано доручення про розробку та надання облдержадміністрації погодженого графіку погашення заборгованостей перед «ЛЕО».

«Я від імені голови облдержадміністрації Юрія Гарбуза звертаюсь до керівників підприємств з проханням у найближчій час надати обласній владі графік погашень заборгованостей адже питання стоїть дуже гостро. Ми повинні спільно створити чіткий механізм вирішення цієї проблеми», – зауважив Юрій Клименко, звертаючись до учасників наради.

Також для впорядкування розрахунків за електроенергію вирішено порушити питання про реєстрацію на території області дочірнього підприємства «ЛЕО» та розглянути можливість отримання фінансової  компенсації за спожиті послуги електропостачання від абонентів, розташованих на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області, шляхом створення окремого підприємства для здійснення взаєморозрахунків.