15 червня 2016, 12:06

Механізми реалізації громадськими радами власних повноважень в умовах децентралізації обговорили на засіданні громадської ради при облдержадміністрації

З метою узгодження дій, поєднання зусиль на підвищення рівня взаємної довіри між місцевими органами влади та інститутами громадянського суспільства відбулося чергове засідання громадської ради при облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Косинського.

Під час заходу виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко розповіла про хід децентралізаційної реформи в Луганській області та зауважила на необхідності залучення громадськості до децентралізації.

Про участь Луганської області в системі електронних закупівель ProZorro доповів заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації Борис Червоний. Він звернув увагу присутніх на те, що мета реформи – не примусово перевести закупівлі в електронний формат на незначний період, а дати бізнесу та громадському сектору відчути, що державні закупівлі можуть бути прозорими і доступними. У цілому 38 структурних підрозділів 3-х міст і 10 райдержадміністрацій прийняли рішення про участь у системі ProZorro. Новопсковський і Марківський райони відмовилися взяти участь у пілотному проекті, тому що в основному закупівлі здійснюються невеликими партіями у підприємців свого району. Борис Червонний також наголосив на тому, що сьогодні йде робота із створення нового сервісу «007», який об’єднає систему ProZorro і портал використання публічних коштів Є-Data, що дозволить бачити не тільки переможців по електронних торгах, але й реальні договори і розрахунки в системі держказначейства по цих переможцях.

У рамках заходу також обговорили заплановані заходи щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства у Луганській області на 2016 рік.

Радник ПРООН з питань врядування Микола Полонський акцентував увагу на ефективному застосуванні основних форм і видів взаємодії з громадськістю в умовах децентралізації.

Він повідомив, що для поліпшення доступу до послуг та надання практичної допомоги широким верствам населення краще орієнтуватися в умовах наслідків військової агресії Російської Федерації проти України створені та діють консультаційні бюро, які надають безкоштовну правову, психологічну та консультаційну допомогу.

Консультаційне бюро для громадян, які проживають у містах Рубіжному, Сєвєродонецьку та Лисичанську, включаючи ВПО, надає юридичні, соціальні та психологічні послуги за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Курчатова, 7; тел. «гарячої лінії»: 093 576 30 70, 099 257 52 87.

Консультаційне бюро для громадян, які проживають у Новопсковському районі, надає послуги за адресою: смт Новопсков, пров. Історичний (Кірова), 2 (2-й поверх); тел. «гарячої лінії»: 066 893 79 90, 096 092 11 42.

Крім того, у рамках заходу члени громадської ради при облдержадміністрації обговорили поточні питання взаємодії між ОДА та громадською радою щодо узгодження плану консультацій, спільних дій, спрямованих на вирішення пріоритетних суспільних проблем в умовах децентралізації.