24 червня 2016, 14:22

1 липня всі пенсійні виплати внутрішньо переміщених осіб, які нараховуються не в АТ «Ощадбанк», а в інших комерційних банківських установах, будуть припинені

Про зміни в порядку встановлення пенсійних виплат внутрішньо переміщених осіб розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольга Шарунова.

Вона зазначила, що 1 липня згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167 усі пенсійні виплати внутрішньо переміщених осіб, які нараховуються не в АТ «Ощадбанк», а в інших комерційних банківських установах, будуть припинені. Протягом травня й червня управління Пенсійного фонду доносило до відома пенсіонерам, що виплати будуть проводитись лише через Ощадбанк. Для цього залучалися всілякі способи сповіщення – смс-повідомлення, або особистий дзвінок, а іноді й надсилали попередження поштою.

         Пенсіонери, які ще не користуються послугами Ощадбанку, протягом наступного місяця будуть знову проінформовані.

         Наступним етапом для Пенсійного фонду стане введення електронних пенсійних карток. Для цього треба буде принести до Управління заяву від Ощадбанка, паспорт, ідентифікаційний код, довідку переселенця та фотографію розміром 3х2,5 см, 80 % якої повинно займати обличчя. Потім всі документи скануються, заповнюється анкета на електронне посвідчення та відправляються до Києва. На сьогодні прийнято 175 заяв.

         Відповідно до постанови КМУ від 08.06.2016 № 365, що регламентує порядок соціальних виплат, спеціальні робочі комісії перевірятимуть факт за місцем реєстрації  тимчасового приживання внутрішньо переміщеної особи, а потім відновлять виплату.

              «Усі пенсійні виплати, що будуть затримані, перераховуватимуться протягом місяця на нову картку Ощадбанка. А з 1 серпня почнемо видавати людям похилого віку електронні посвідчення», – наголосила Ольга Шарунова.