25 червня 2016, 16:35

На Луганщині посилюється боротьба з пенсійним шахрайством

 

23 червня спецпідрозділом «Фантом» Державної фіскальної служби затримано громадянина України – мешканця  Луганщини 1977 р. н., який намагався перетнути лінію зіткнення та перейти на непідконтрольну територію в напрямку з м. Золоте-4 до м. Золоте-5. Під час огляду автомобіля в даного громадянина було вилучено готівкові кошти в сумі 42 210 грн. та 2 банківські карточки, що належать іншим особам.

За попередньою версією мова йде про черговий випадок так званого пенсійного шахрайства, що набуло широкого розмаху на окупованих територіях.

За словами заступника голови Луганської військово-цивільної адміністрації з питань безпеки та громадського порядку Юрія Клименка, такі випадки, нажаль, не поодинокі. Особливого поширення вони набувають під час загострення бойових дій:

«На території, підконтрольній так званої ЛНР, утворилась ціла індустрія, пов’язана з пенсійними махінаціями. Користуючись нужденністю простих людей, що опинилися заручниками ситуації, різноманітні «ділки» беруться доставляти їм пенсії за «драконівський» відсоток. Найгірше те, що далеко не завжди так звані «гінці» доставляють кошти адресатам – за різними оцінками біля третини їх банально розкрадається».

Також Юрій Клименко закликав пенсіонерів – громадян України, що проживають на окупованих територіях, уникати послуг сумнівних ділків, адже існує великий ризик втратити всі свої кошти.

За його словами: «Єдиний вихід із ситуації, що склалася, - це повне припинення бойових дій, вставлення міцного миру та повернення українського контролю над окупованими територіями».