01 липня 2016, 14:02

На Луганщині проведено перший в Україні міжсекторальний практичний тренінг для партнерів саб-кластеру з питань ґендерного насильства

У Сєвєродонецьку відбувся перший в Україні міжсекторальний практичний тренінг для партнерів саб-кластеру з питань ґендерно обумовленого насильства, а також інших кластерів щодо включення до програм нових Рекомендацій із ґендерного насильства. Захід відбувся за ініціативи Фонду народонаселення ООН в Україні.

Участь у заході взяли представники різних державних органів та неурядових організацій, які працюють у напряму попередження ґендерного насильства, зокрема, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги, Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Рубіжанського обласного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, органів Головного управління Національної поліції у Луганській області, сфери охорони здоров’я та інші партнерські організації.

Однією із головних тем тренінгу став процес налагодження міжвідомчої взаємодії всіх суб’єктів, які працюють у сфері протидії ґендерному насильств,.

Протягом дня запрошений тренер зі Сполучених Штатів Америки Джесіка Ізкуердо розповідала про методи збору інформації щодо випадків ґендерно обумовленого насильства, засобів комунікації з населенням із цього питання. Учасники на прикладах розглянули концепцію «Не нашкодь», яка є важливою у ході роботи із такою специфічною темою. Окремо розглянута існуюча в Україні нормативно-правова база, що регулює попередження домашнього та ґендерного насильства. Зокрема, акцент зроблено на процесі ратифікації Україною Стамбульської конвенції, проекті Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а також впровадженні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Тренінг пройшов у вигляді практичних ігор та занять у формі відкритого діалогу. Це перший подібний захід в Україні. Проведення його саме на Луганщині обумовлено активною роботою саб-кластеру з питань ґендерного насильства, а також чітким розумінням усіх гілок владних та недержавних структур актуальності проблематики.

Другий тренінг заплановано провести в Донецькій області. Усі учасники отримали відповідні сертифікати про навчання, повідомляє Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.